Manşet

Çetin Rıza Tanış

GÜMÜŞHANE / GÜNDOĞUMU Arzularkabaköy Belediye Başkanı Çetin Rıza Tanış, Milliyetçi Hareket Partisinin efsane genel başkanı merhum Başbuğ Alparslan Türkeş’in ölüm yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Tanış, mesajında şunları söyledi:

Büyük Türk Milletinin yetiştirdiği ve Türk Milletine hizmet etmeyi ömrünün son anına kadar sürdüren ve Milliyetçi- ülkücü camiaya onurla, gururla savunacağı eşsiz bir dava bırakan merhum Genel Başkanımız Başbuğ Alparslan Türkeş’i, aramızdan ayrılışının sene-i devriyesinde rahmet minnet ve şükranla anıyorum.
Merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş, gençlik yıllarından itibaren bütün ömrünü vatan ve millet hizmetine adamış, Türk milleti ve Türk Dünyası`nın birlik, beraberlik ve dirliği konusunda çok büyük mücadeleler vermiştir. Mücadelelerle geçen seksen yıllık ömründe “önce ülkem ve milletim” diyerek, Türk milletinin yücelmesi konusunda önemli çalışmalar yapmıştır. Türk milliyetçiliği davası, rahmetli Başbuğumuzun önderliğinde büyük bir fedakârlıkla yükselmiş ve bugünlere gelmiştir.
Bizler bu inanç ve şuurla, başbuğumuzun bize emaneti olan Milliyetçi Hareketi en iyi şekilde muhafaza ederek, gelecek nesillere aktaracağız. Son nefesimize kadar çizdiği yolda yürüyecek, ifade ettiği ilkelere bağlı kalacağız. Bu duygu ve düşüncelerimle başta Başbuğumuz Alparslan Türkeş olmak üzere, ebediyete intikal eden ülkü erlerine bir kez daha Yüce Allah’tan rahmet diliyorum. Mekânları cennet, ruhları şad olsun.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı