GenelManşet

CHP’ye Hayret Ediyorum

GÜMÜŞHANE / GÜNDOĞUMU Gümüşhane’de partinin bir dönem en etkili isimlerin başında gelen Ali Çetin Özdemir, mevcut oy oranının partiyi iktidara taşıyamayacağını öne sürdü.

Erken seçim tartışmaları arasında alternatif kim olacak? sorusuna yanıt veren Ali Çetin Özdemir, ‘Millet ittifakını daha fazla çıkarması gereken parti CHP’dir, ancak ben CHP’ye hayret ediyorum bu ivmeyi henüz yakalayamadı’ dedi.

AKŞENER DAHA AKTİF

Özdemir, millet ittifakı bileşenlerinden İYİ Parti’nin daha iyi performans gösterdiğini belirterek, şunları kaydetti:

”Bir iktidar düşününüz ki, 18 yıldır görev başında ve siz parti olarak hala ana muhalefettesiniz. Bir söylem değişikliğine ihtiyaç yok mudur? elbette vardır. Şuanda cumhur ittifakına karşıt millet ittifakı var mı? var. Öyleyse sayın Akşener meydanlarda iken sayın Kemal Kılıçdaroğlu’da meydanlarda olmalıdır. İktidarın diyeceği birşey kalmamışken CHP bu fırsatı daha fazla kullanmalıdır. Yapılacak şey, millet ittifakı gerçeğini meydanlarda anlatmaktır, burada iş Cumhuriyet Halk Partisine düşmektedir. Erken seçim bize göre de olmaz! neden erken seçime gitsin ki iktidar? mevcut tablonun aleyhine olduğunu zaten kendileri de görüyorlar öyleyse CHP’nin yapması gereken artık pasif politikalardan vazgeçip sahaya inmektir, ittifakı İYİ Parti ile daha çok sahalarda yer almaktır, millet bunu bekliyor sadece Ankara’dan ifade edilen söylemler şu aralıkta yeteri siyaseti hissettirmemektedir’

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı