Manşet

Ekrem İmamoğlu’nun Karadeniz Ziyaretinin Perde Arkası

GÜNDOĞUMU – GÜMÜŞHANE HABERLERİ

Beylikdüzü Belediye Başkanı iken CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu tarafından İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayı gösterildi..

Öyle ki iki kez kazandığı seçimlerin ardından 16 milyonluk şehrin belediye başkanlığı koltuğuna oturdu.

Genç, dinamik, çalışkan ve halkla içiçe olan yönüyle kısa sürede sevilen bir isim oldu Ekrem İmamoğlu..

Zaman zaman siyasi acemilik yapsa da halen kamuoyundaki prestijini kim nederse desin korumaya devam ediyor.

Başkanlığının 3. yılında İmamoğlu’na olan sevgi giderek artıyor. Öyle ki AK Parti’nin kaleleri olan Trabzon, Gümüşhane, Bayburt son olarak Erzurum’daki göstergeler bu ifadeleri destekler niteliktedir…

Özellikle Gümüşhane ve Bayburt’taki Ekrem İmamoğlu sevgisi yeni bir değişim hareketinin ve siyasetteki söylem farklılığını da ortaya koydu.

Derin Gümüşhane kulislerine dayandırılan ifadelere göre Ekremoğlu’nu dinlemeye iktidar partisine oy vermiş çoğu yurttaşta gitti…

Peki, bu tablo ne anlama geliyordu? Özellikle Bayburt’taki sevgi seli neyin göstergesiydi?

Her ne kadar İSTAÇ Genel Müdürü Merhum Mustafa Canlı adına kurulacak bilim merkezinin temel atma töreni programı olsa da Ekrem İmamoğlu İBB seçimleri öncesi geldiği Karadeniz Bölgesinde ikinci kez kendisini test etmiş oldu.

Trabzon’da havalimanına yakın oteldeki basın toplantısına yerel medyanın ilgisi, Gümüşhane Zafer Meydanını hıncahınç dolduran kalabalık, Bayburt’ta iğne atsanız yere düşmeyen görüntülerin ardından Erzurum’a bakınca, İmamoğlu’nun Türk siyasetine yeni bir soluk getirdiğini halkın bir değişim için istekli olduğunu gösterdi.

Hakkını yemeyelim, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın estirdiği sevgi fırtınasına bakıldığında 2028 Cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesi eğer devam ederse millet ittifakının kimi aday göstereceği de doğrusu merak konusu?

Her iki aday 2023 için son anda sahneye çıkar mı? Merhum Süleyman Demirel’i rahmetle analım.

Siyasette 24 saat çok uzun bir zaman…

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı