Manşet

Genç Müzisyenin Dikkat Çeken İzlenimleri

GÜNDOĞUMUHABER – Müzisyen Hüseyin Kaya uzun süreli ve halen devam eden koronavirüs günlerinin ardından tadı damağında kalan yaz tatilini geçtiğimiz günlerde tamamladı.

Tunceli, Elazığ, Erzincan’ı karış karış gezen Gümüşhaneli Müzisyen Kaya, 2021 yılının yeni çalışmasını da haber sayfamız aracılığı ile duyurdu.

Dolu dolu geçen yaz tatiline değin güzel notlar ileten Kaya, ‘Tunceli olsun, Elazığ olsun, Erzincan olsun her bölgenin kendine has kabul gören, güzel, dikkat çeken, kültürümüzde yerini almış özellikle müzik sahasında farkını ortaya çıkaran yönleriyle hatta insanının kendine özgü sıcaklığı ile bizlerde son derece güzel izlenimle bıraktı” dedi.

Hüseyin Kaya, yurdun her bölgesinin sosyal, kültürel ve de yaşamsal farklılıkları bulunduğunu bildiklerini ifade ederken, ‘Biz bu güzel coğrafyayı ve de ülkemizi işte bu nedenle ayrıcalıklı ve mükemmel buluyoruz. Her bir insanıyla kucaklamak ve bir arada bulundurmak zorundayız, ve de bunu tatil sürecimde bir kez daha görmenin yaşamının mutluluğunu yaşadım, oldukça mutlu ve dinlenmiş olarak İstanbul’a geri döndüm” ifadelerini kullandı.

HÜSEYİN KAYA’NIN YENİÇALIŞMASI: BACANAK

2021 yılının yeni çalışması Bacanak isimli türküyü dinleyenleriyle buluşturan Kaya, Silivri’de Sedat Güldük yönetiminde bir de klip çekti. Rüstem Alyansoğlu’na ait parçayı kendine özgü yorumuyla güzel bir çalışmaya imza attı.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı