Manşet

GÜYAD Başkanı Tahsin Söğüt

Gümüşhane İli ve İlçeleri Yardımlaşma ve Kalkındırma Derneği (GÜYAD) Yönetim Kurulu Başkanı ve Gümüşhane Dernekler Federasyonu (GÜDEF) Eski Genel Başkanı Tahsin Söğüt, Gümüşhane’nin düşman işgalinden kurtuluşunun yıldönümünde bir mesaj yayınladı
Söğüt, mesajında şunları söyledi:
‘Var olduğu günden beri geçmişi onur, şan ve şereflerle dolu tarihimiz, Aziz Milletimizin bağımsız çizgisinde yaşama tutkusu ile varlığını devam ettirebilmek için yaptığı inanılması güç mücadelelere ve savaşlara şahit olmuştur ve bu süre de nice kahramanlık destanları ardısıra yerini almıştır. Bu sene 103.sünü bir kez daha büyük bir sevinç, gurur ve coşku ile kutlamanın mutluluğunu yaşayacağımız Gümüşhaenimizin düşman işgalinden kurtuluşu da bu anlam da bağımsız yaşama ülküsünün bir kati zaferidir.

Ülkesini sadece imanına ve vatanseverliğine güvenerek koruyup kollayan, kadın, erkek, genç, yaşlı demeden mevzilerde yüreğiyle vuruşan ve bu hedef uğruna yüce kanlarını döken, canlarını aziz vatan için veren daima hayırla andığımız şehitlerimiz milletimizin kutsal kabul ettiği büyük değeridir. Büyük fedakârlıklar sunarak vatanı canları pahasına savunan ve düşmana bırakmayan kahraman ecdadımız sonsuza dek bu milletin gönlünde yaşayacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle; başta Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere; Kurtuluş Savaşı’nda kahramanca mücadele ederek vatanımız uğruna hayatlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle, kahraman gazilerimizi minnetle anıyor, Gümüşhanelilerin 15 Şubat Kurtuluş Bayramını kutluyorum.”

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı