Gümüşhane Bunu Haketmiyor

2018 yılında 25 milyon TL’sına ihale edilen Tekke Köyü olimpik spor tesisleri kaderine mi terkedildi?
Dönemin Valisi Yavuz Yücel zamanında başlatılan, Vali Okay Memiş döneminde ihale edilen trilyonluk tesis tamamlanacağı günü bekliyor.
10 Bin metrekarelik sahada yükselmesi beklenen ve temeli atılan sadece yer aldığı bölümde görüntüsü ile mevcut tesisler Samsun’da bulunan Mustafa Dağıstanlı Spor Salonundan örnek alınarak şekillendirildi.


Tesisi tamamlanması durumunda uluslararası yarışmalara sahne olabileceği gibi pek çok spor sahasına da antrenman imkanı sağlayabilecek şekilde tasarlandı.
Olimpik etiketli olarak ele alınan ve tüm kriterlere uygun bir şekilde tasarlanan tesisin halen inşası devam etmezken şimdi yetkililerden, ilgilerden gelecek yanıt bekleniyor. Tesisin inşasının neden devam etmediği konusunda herkes gelecek yanıtı merakla bekleniyor.


Gündoğumu Gazetesi’nin ulaştığı bilgilere göre içerisinde voleybol, tenis, futbol, yaz okulu, atletizm pisti gibi pek çok imkânın bulunduğu olimpik özelliğe sahip tesisin 5 milyonluk bölümü hayata geçirildi. Şimdi tesisle ilgili yarım kalan işlemlerin tamamlanarak Gümüşhane’ye sağlayacağı imkânlar için yeni bir umut bekleniyor.

 

Bir cevap yazın

CAPTCHA Image
Reload Image

Başa dön tuşu