Dr. Öz: Erken Seçim Yoldadır

2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimlerinde sergilediği yapıcı muhalefet tavrı ile taraflı tarafsız her kesimce takdirle karşılanan Adalet Partisi Genel Başkanı Dr. Vecdet Öz, iktidarının 21. yılında Adalet ve Kalkınma Partisi’ne dönük eleştirilerini sıralamaya devam ediyor
Dr. Öz, kurulan yeni Cumhurbaşkanlığı Kabinesi sonrası açıklamalarda bulunurken çok önemli bir çıkışta bulunarak, ‘’AKP’nin teslim aldığı iktidar değil kendi enkazıdır ve en geç bir yıl içinde altında kalacaktır.!’ dedi

Adalet Partisi Genel Başkanı Dr. Vecdet Öz, açıklamalarında şu huşulara değindi:
 

Bu Demektir ki Erken Bir Seçim Yoldadır..

Tarih, 19.06.2018; RTE, "Siz bu kardeşinize yetkiyi verin, ondan sonra bu faizle, şunla bunla nasıl uğraşılır göreceksiniz" diyeli tam 5 yıl oldu..

Dolar 4.736 liradan 21.498 liraya,
Euro 5.507 liradan 23.151 liraya fırladı; enflasyon ve fakirlik 4.5 kat arttı..

Dolar zengini saray ve şürekası 4.5 kat zenginleşip abad olurken milletin %90’ı yoksulluk ve açlık sınırının altında kaldı..

Maalesef anlatılan palavralara ve yapılan algıya kanan güruh ise her geçen gün daha da derinleşecek olan sefaletine oy verdi ve kazandık diye kutlama yaparken geleceğini kaybettiğinin farkında bile olmadı..

CHP’liler ve muhalif basın; seçimin meşruiyetini, vatandaşlık verilen ithal seçmen sayısını, sandık oyunlarını, seçimde kullanılan paranın kaynağını ve oynanan seçim tiyatrosunu tartışmak yerine asıl gündemi es geçip Kemal Kılıçdaroğlu’nu tartışa dursun;

“Aldıkça al, çaldıkça çal, isteyen versin yüz arzu hal, ne sorgu var ne sual” diyen AKP zihniyeti iktidarda kalabildiği süre içinde ülkenin dibini sıyırmak üzere yeniden yola koyuldu..

Umarım kendine oy veren seçmenin bir kısmı derinleşen sefalet nedeniyle gerçeği gecikmeli de olsa kavrar..

Ana muhalefeti; iç kavgaya düşmeden, gevşemeden, yukarıda ifade ettiğim hususları gündeme taşıyarak, tüm muhalif partileri tek çatı altında toplayarak birlik ve beraberlik içinde azimle yola devam etmeye davet ediyorum. Zira yerel seçimlere çok az bir süre kaldı.!

Bir cevap yazın

CAPTCHA Image
Reload Image

Başa dön tuşu