Milletittifakı Adayını Arıyor

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ve Milletvekili Genel Seçimleri öncesi Milletittifakında aday arayışları devam ediyor.
30 Ocak Pazartesi günü açıklanan ortak mutabakat metninden sonra ortak adayın 13 Şubatta kesinleşeceği bilgisinin ardından Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu liderleri ziyaretlere başladı.
Gazeteci İsmail Saymaz’ın verdiği bilgilere göre Karamollaoğlu, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ile Demokrasi ve Atılım Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’a yaptığı ziyaretlerde CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ismini önerdi, her iki lider Kılıçdaroğlu ismine itiraz etmedi. Karamollaoğlu daha sonra bu bilgiyi Kılıçdaroğlu ile paylaştı ancak Kılıçdaroğlu herhangi bir tepki göstermedi. Karamollaoğlu son olarak Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal’la görüşecek. Uysal’ın Kılıçdaroğlu’nun adaylığına yine Gazeteci Saymaz’ın verdiği bilgiye göre sıcak bakıyor.
Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığına ilişkin olarak bugüne kadar herhangi bir görüş bildirmeyen ve hatta İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun adaylığına daha sıcak baktığı ifade edilen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in vereceği tepki ise merakla bekleniyor.

Bir cevap yazın

CAPTCHA Image
Reload Image

Başa dön tuşu