Bu Yarış Başka Yarış

AK Parti MHP ortaklığında yükselen BBP ile desteklenen daha sonra DSP ve Sinan Oğan’ın omuz verdiği çok tartışılan Hüda Par kararı ile son seçimlerden de galip çıkan Cumhurittifakı’nı Gümüşhane'de bir tatlı rekabet daha bekliyor.
2024 yılında yapılacak yerel seçimlerde 2019’de kaybettiği İstanbul, Ankara’yı geri almak isteyen Cumhuritifakı’nın bir başka mücadelesi de Gümüşhane’de yaşanacak.
Seçime 10 ay kala Kürtün, Torul, Arzularkabaköy, Şiran’da belediye başkanlıklarını elinde bulunuran Milliyetçi Hareket Partisi, Gümüşhane Belediye Başkanlığı için aday gösterecek mi?

AK PARTİ Mİ MHP Mİ

MHP’nin kuşkusuz iki dönemden beri Adalet ve Kalkınma Partisi’nde bulunan belediye başkanlığını almak istediği kimi çevrelerce dile getirilirken gelecek dönemde açıklanacak yol haritası bu konudaki tüm soruları aydınlatmış olacak.
Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile birlikte iyi bir uyum yakaladığı görülen ve bu başarısını 2023 yılı seçimlerinde de gösteren Cumhurittifakı’nın her iki ortağı AK Parti ve MHP’nin Gümüşhane için nasıl bir yol izleyeceği şimdiden merak konusu oldu.

HER YİĞİDİN GÖNLÜNDE BİR ARSLAN YATAR

Bir taraftan kaybettiği ilçeleri geri almak isteyen AK Parti ile kazandığı ilçelere Gümüşhane Belediye Başkanlığını eklemek isteyen MHP arasındaki tatlı rekabet kuşkusuz 2023 yılı sonu ve 2024 yılı başında şehirde tartışılacak en renkli konu başlıklarından birisini oluşturacak. 

 

Bir cevap yazın

CAPTCHA Image
Reload Image

Başa dön tuşu