GenelManşet

Hayat Herşeye Rağmen Devam Ediyor

GÜNDOĞUMU – GÜMÜŞHANE HABER

Zonguldak Engelsiz Yaşam Merkezi, pek çok engelli insanımızı yaşama bağlamaya devam ediyor.

15 yıllık Özel Eğitim Öğretmeni Pamuk Cansız, burada görev yapan idealist eğitmenlerden. Gümüşhaneli Öğretmen Pamuk Cansız kuşkusuz birlikte çalıştığı meslektaşlarıyla merkeze enerjisini, bilgisini ve de değerli katkılarını sunmuş görünüyor.

Pamuk Cansız özellikle pandemi süreciyle birlikte engelli bireylerin burada yeniden kendilerini bulduğunu ifade ederek engelsiz yaşam merkezinde kendileri için hazırlanan bir çok eğitici ve öğretici bölümlerin varlığından söz ediyor.

Resim Atölyesi, istihdama yönelik bilgisayar kursu, oyun sahaları gerçekten Engelsiz Yaşam Merkezini bir harikalar diyarına çevirmiş…

Bülent Ecevit Üniversitesi Fransız Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunu olan Pamuk Cansız ve ekip arkadaşlarının hedefi henüz bitmedi. Burada bulunan pek çok bireyi yaşama hazırlayan bu değerli öğretmenler Zonguldak şehrinde de bir farkındalığı ayrıca ortaya koyuyorlar.

Hemen belirtelim yeni inşa edilen merkez Temmuz ayı itibarıyla hizmete başlamış ancak resmi açılış Sanayi Bakanı Mustafa Varank tarafından yapılacak.

30 öğrenci ve 4 sınıfı ile Engelsiz Yaşam Merkezi adından söz ettirmeye devam edecek.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı