Manşet

İstanbul Milletvekili Erkan Kandemir Duyurdu

Adalet ve Kalkınma Partisi İstanbul’u kime emanet edecek? İl Başkanı Bayram Şenocak’ın aday olmayacağını açıklamasının ardından AKP’nin İstanbul İl Başkanı adayın ismi belirlendi. AKP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Erkan Kandemir, ismi belirlene adayın Osman Nuri Kabaktepe olduğunu söyledi.
Halen görevde bulunan İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak, son kaybedilen büyükşehir seçimleri sonrası büyük baskı altında olduğu ve AKP içerisinde görevden alınması yönünde görüş bildiren kimi partililerin bulunduğu uzun süredir dile getiriliyordu.

Twitter’dan konuya ilişkin açıklama yapan Erkan Kandemir şunları söyledi:

24 Şubat Çarşamba günü gerçekleştireceğimiz 7.Olağan İstanbul İl Başkanlığı Kongremizde, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleriyle Osman Nuri Kabaktepe bey adayımız olarak belirlenmiştir. Görevi devredecek olan İl Başkanımız Bayram Şenocak’a bugüne kadar göstermiş olduğu emek ve gayretleri için teşekkür ediyorum. Partimize ve İstanbul’umuza hayırlı olsun.

OSMAN NURİ KABAKTEPE KİMDİR?
Osman Nuri Kabaktepe, 1 Aralık 1970’te Ordu’nun Fatsa ilçesinde dünyaya geldi. Fatsa İmam Hatip Lisesini bitirdikten sonra Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi bölümünü bitirdi. Aynı bölümde yüksek lisans eğitimini tamamladı.

Refah Partisi ve Fazilet Partisinde bazı görevler aldı. Kurucu başkanı da olduğu Saadet Partisi İstanbul il yönetimi ve partinin Genel İdare Kurulu üyeliği görevinde bulundu. 2004 yerel seçimlerinde SP’den Fatsa belediye başkan adayı gösterildi.

Saadet Partisi Gençlik Kolları Eski Genel Başkanlığı da yapan Kabaktepe, İlim Yayma Cemiyeti denetim kurulu üyeliği ve Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) yüksek istişare kurulu üyeliği, Cihannüma Dayanışma ve İşbirliği Platformu Derneği genel başkan yardımcılığı görevlerini üstlendi. 2016 yılında da Maarif Vakfı yönetim kurulu üyeliğine seçildi.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı