Manşet

Kafeler Kapanabilir

15 Mart’a kadar İstanbul ilk sırada olmak üzere 8 vilayette vaka adedi azalmazsa bazı kısıtlamalar tekrar gelebilir.

Geçtiğimiz hafta Bakanlar Kurulu Toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı açıklamalarından sonra bazı vilayetlerde kısıtlamalar kaldırılmıştı. Alınan kararlardan sonra başta İstanbul olmak üzere yüksek sayıda merkezde vakalar yükselişe geçti. Riskin çoğalmasının ardından İstanbul’da kısıtlamaların yeniden başlayabileceği tartışılmaya başlandı.

8 vilayette vaka adedi haftalık 100 bin kişide 100’ün üzerine çıkarak büyük riskten çok yüksek risk grubuna dönüş yaptı. İstanbul’un da olduğu 8 vilayette, 15 Mart’a kadar vaka sayılarında azalma yaşanmazsa çok yüksek risk grubunda olduklarından kıraathaneler, çay bahçeleri, restoran ve kafeler yeniden kapanacak.

KAFELER KAPANABİLİR

27 Şubat – 5 Mart tarihleri aralığında haftalık 100 bin kişide görülen vaka sayıları Kilis’te 163 bin, Mersin’de 100 bin 82, Çanakkale’de 107 bin 29, Yalova’da 134 bin 76, Kocaeli’de 112 bin 25, Tekirdağ’da 111 bin 19, Kırklareli’de 116 bin 94, İstanbul’da 111 bin 57 oldu.

8 vilayette kafe, restoran, çay bahçeleri ve kıraathanelerin yeniden kapanmaması için söz konusu illerin kırmızı (çok yüksek riskli) renkten turuncuya (yüksek riskli) geçiş yapmaları gerekiyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı