Manşet

Kamil Anahar

Trabzonspor 1 ay içinde ligde 4, Avrupa’da 4 olmak üzere oynadığı toplam 8 maçta futbol açısından istenilen düzeyde değildi.

*

Yeni Malatya, Sivasspor ve Giresunspor maçlarında alınan galibiyetler, genellikle bireysel yetenekli futbolcuların katkılarıyla kazanıldı.

*

Fırtına’nın kendi evinde 2-2 berabere kaldığı Galatasaray maçında ortaya acı bir gerçek çıktı. Bordo-Mavili takımın arkası sağlam değil. Bu durumu daha önce çok defa yazmıştım.

*

Şimdi gelelim, Abdülkadir Ömür’ün durumuna.
Abdülkadir Ömür’ün formsuz ve güçsüz, sahadaki bireysel yorumunda da sıkıntı olduğu çok belli. Lakin, oyuncularla hafta boyu teknik – taktik vb çalışan teknik direktördür, eğer oyuncusundaki bu eksiklikleri göremeyip ilk 11 de sahaya sürüyor ve devre bitmeden de dışarı alıyorsa bu kendi yetersizliğini oyuncuları üzerinden temize çekme kurnazlığı. 32 yaşındaki oyuncu neyse de 22 yaşındaki oyuncuyu bilerek ya da bilmeyerek linçe davettir. Oyuncu olarak Ömür yetersizlikler içindedir, doğru, ama teknik adamın günahı çok daha büyük.

*
Abdülkadir Ömür; antrenman istikrarı yakalayamadı. Antrenman istikrarı olmayınca maç istikrarı da yakalayamadı. Sakatlıklar da yaşadı. Abdülkadir yüzde 50 – 60 hazır değil. Daha yarım devre bile oynayamayacak durumda oyuncuyu kritik maçta oynatmak yanlıştır.

*

Abdullah Avcı hazır olmadığını tespit etmeliydi. Maalesef altyapı oyuncularımızın Abdülkadir Parmak da dahil suçlu gösterilmesi son derece yanlıştır.

*

20 – 30 yıldır 2 – 3 oyuncu altyapıdan zorla bir araya getiriliyor. Maalesef bir yanlış tercihle harcanma riski yaşıyorlar. Slovak yıldız Hamsik, son 38 gündeki 11. resmi maçına Galatasaray maçında çıktı. Yüzde 91 pas isabetiyle oynayan yıldız isim, kilit paslarıyla ligin en iyisi. Diğer futbolcularda artık bu seviyeye gelmeli.

*
Eğer Trabzonspor şampiyon olacaksa, şampiyonluğa oynayacak sadece sahada kazanmakla olmuyor ne yazık ülkemizde. Şimdiden lobi çalışmaları yapılmalı.

*

Siyasette ve iş dünyasındaki Trabzonsporlu güçlü isimler var. Bu işe el atmaları lazım. Yoksa çok daha puanları çalınacaktır Trabzonspor’un. Testiyi şimdiden kırmak gerekiyor. Birde saha içinde o pozisyonlarda hakemi baskı altına alması lazım futbolcuların. Var’a gitmesini sağlamalı bunları takım ruhuna dayatmak gerekiyor.

*
Sevgili Trabzonsporlular bence Trabzonspor’un şampiyon olabilmesi için tüm maçlarını yabancı hakemler yönetmeli. Yoksa dünya karmasından takım kursa Fırtına Morinho’yu hoca yapsa şampiyonluk hayal..

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı