Manşet

Kılıçdaroğlu Yavaş İmamoğlu

GÜNDOĞUMU – GÜMÜŞHANEHABER

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığına, İçişleri Bakanlığı tarafından verilen soruşturma izni gündemi daha da hareketlendirdi.

Bir süreden beri Cumhurbaşkanlığına adaylığı konusunda bir hayli istekli olan Kemal Kılıçdaroğlu’nun soruşturma izni ile birlikte İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun isminin öne çıkmasıyla birlikte şansını azalttı mı? bu soruların yanıtını CHP’nin eski ilçe başkanlarından Ali Çetin Özdemir’e yönelttik, yanıtlar aradık. Özdemir, şunları söyledi:

”Şuradan başlayalım ben 2022 yılı içerisinde en geç Temmuz, Ağustos itibarıyla bir erken seçim bekliyorum cereyan eden tüm gelişmeler bunu gösteriyor. Öte yandan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında verilen soruşturma izni de bu dedikoduları artırdı. Peki, Millet ittifakının adayı kim olacak? derseniz Kemal Kılıçdaroğlu’nun ne kadar istekli olduğunu zaten bir süreden beri gözlemliyorduk ancak millet ittifakının bileşenleri Kılıçdaroğlu ismi ile seçimi kritik bir noktaya getirmemek isteği ibreyi soruşturma etmeni ile birlikte sanki Ekrem İmamoğlu’na yöneltmiş gibi duruyor. Elbette İmamoğlu’nun genç oluşu, popüliterliliği de bu konuda büyük etmendir. Şunu söylemek istiyorum, 2022 seçimi sonrası bir siyaset değişikliğinin farkına varacağız ama bu süreç kolay olmayacak, işte bu eksende İmamoğlu ismi soruşturma tartışmaları arasında öne çıktı, sanki bir adım önde gibi duruyor”

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı