"Kripto Para Güvenliğini Sağlamanın Yolları"

Sanal para kullanımları ile ilgili olarak zamanı etkin bir biçimde kullanma, bu duruma bağlı olarak daha işlevsel kullanım niteliklerinin yanı sıra mevzu edilen paraların saklama konusundaki güvenlik mevzusu öncelenmesi gereken bir durumdur.

*
Kripto para kavramı ile hayatımıza giren olgu, kripto paranın temininden tüketilmesine varıncaya kadar bir dizi yeniliği de beraberinde getirmiştir.

Güvenlik kavramı, kripto paralar bağlamında ihtiyaca bağlı olarak farklı seçeneklerin ya da disiplinlerin ortaya çıkmasını sağlamıştır.
*
Dolayısıyla kripto para kavramında güvenlik disiplini düşünüldüğünde, sadece bir yönteme bağlı kalınmak zorunda olunmadığı, bilinmesi gereken bir gerçektir.
*
Bu itibarla güvenlik kavramı konu edildiğinde farklı yaklaşımlardan bahsedebiliriz. Kripto para temininde, günümüzde en etkili yöntem, bu konuyla bağlantılı, alanlardan faydalanmaktadır. Sadece kripto para alım satımı yapılan mecralar, en güvenli alanlar olarak karşımıza çıkmaktadır.
*
Bu mecralar kripto para borsalarıdır. Yani burada temel konu, satın aldığınız kripto paranın saklandığı yer ya da cüzdan olarak tamamlayacağımız alan A/SP dır.
*
Bu alanlara, yani kripto paraların saklandığı yerlere, biz kripto bankaları da diyebiliriz. Diğer yandan kripto paraların alımını, satımını yaptınız mecraları değiştirmek kârlılığınızı ve zamanın verimli harcanmasının önüne geçebilecek olumsuzlukları içermektedir.
*
Bu anlatılanların ışığında, anlık kazançların kayba dönüşebileceği de aklımızda tutulması gereken bir gerçektir. Yukarıda, simgesel olarak ifade ettiğimiz mecralar, kısa vadeli yatırımlar için kullanılabilir alanlardır.

Varlığın, yani kripto paranın belli bir alanda tutulması ve bu paraların korunması ciddi bir zorunluluktur.
*
Lakin; buradaki en büyük ve ciddi risk, oltalama olarak tabir edilen saldırılardır. Tüm bunların dışında, orta ve uzun vade amacına yönelik olarak elinizde tuttuğunuz kripto paraları en iyi saklama yönteminin ise, kendi cüzdanımız olmasıdır.
*
Bu maksatla üretilmiş olan soğuk cüzdanlar (çevrim dışı cüzdanların) kullanılması en doğru tercih olacaktır.
*
Çevrim dışı olan cüzdanlar, sürekli internet erişiminin olmaması sebebiyle, sanal saldırılara maruz kalmayacaktır.

Bir cevap yazın

CAPTCHA Image
Reload Image

Başa dön tuşu