Manşet

Lütfü Kılıç

GÜNDOĞUMUHABER – Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Lütfü Kılıç, son yıllarda önemi giderek artan fındığın Karadeniz Bölgesi genelindeki üreticiler kadar Gümüşhane’de de üretim yapan üreticiler adına önemli bir yer teşkil ettiğini söyledi.

2021 fındık sezonu öncesi Kürtün ilçesinde bulunan ekili arazilerden gelen olumlu bilgiler karşısında mutlu olduklarını belirten Kılıç, ‘Üreticilerden edindiğim bilgilere göre fındık bu sene ciddi anlamda bir gösterge de duruyor. Yine üreticilerin dediğine göre herhangi bir olumsuzluk hasat dönemine kadar cereyan etmezse anlaşılıyor ki fındık bu sezon itibarıyla yüzleri güldürecek” dedi.

Kılıç, 25 TL’nin üzerinde bir fiyat beklediklerini de ifade ederken, ‘Gümüşhane’de bize göre fındığı konuşmalıdır. Fındık şehir adına önemli bir gelir kapısı olabilir. İl Tarım ve Orman Müdürlüğümüzde sezon öncesi çotanak sayısı ölçümü ile verimliliğin ve buna mukabil elde edilecek yüksek tonajlı hasat beklentilerine dönük bir çalışma yapıyor. Malumunuz Gümüşhane cevizin yetiştiği ve önemli bir gelirin elde edildiği merkez olarak biliniyor neden fındıkta da böylesine bir potansiyeli oluşturmayalım? pestil ve köme’den sonra ve elbette madenlerimizden sonra fındığı da ekonomiye katabiliriz” dedi.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı