Manşet

Mustafa Kemal Özgürlük Demek

GÜMÜŞHANE GÜNDOĞUMU 600 yıllık çökmüş bir imparatorluktan çağın gıpta ettiği laik, demokratik bir hukuk devleti kurmak. Peşi sıra devrimlerle geleceği aydınlatabilmek. Özgür bireyleri milletin timsal gücü demokrasi sözcüğü ile taçlandırarak geleceğe hazırlamak. Sadece sözle değil üreterek, kurarak ve yaparak bir ulus devlet kavramını ortaya koyabilmek. Kadını, erkeği ile bir bütün olabilmek, inanç özgürlüğünü dil, din, ırk farkı gözetmeksizin bu ülke topraklar üzerinde sonsuza dek sürdürebilmek. Sadece yurtta değil dünyada da barışı isteyebilmek, saygınlığını gösterebilmek, savaşın gerekçe olmadıkça bir cinayet olduğunu hiç sağa sola çekmeden ifade edebilmek ve kısacası Mustafa Kemal Atatürk olabilmek. Hepsi 30 Ağustos’un önündeki gerçeklerdir.

Mustafa Kemal Ataürk ulusa olan inancını Amasya’da, Sivas’ta, Erzurum’da ifade ederken başarıyı Sakarya’ya, Dumlupınar’a Büyük Taaruza kazıdı. Modern Cumhuriyetin her şeye karşın kurmayı başardı..

Bugün buruk olsa da kutlamaya çalıştığımız 30 Ağustosun önündeki gerçekler budur. Mustafa Kemal Atatürk ise özgürlük demenin, yurttaş olmanın, Cumhuriyete inanmanın çeliklenşmiş bir ifadesidir.

30 Ağustos Zafer Bayramımız Kutlu Olsun.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı