Manşet

Sağlıklı Sütün ve Ayranın Başdöndüren Sevgisi

GÜMÜŞHANE / GÜNDOĞUMU Gümüşhane asıllı Erzincanlı işinsanı Recep Cemil Tanguroğlu, iş yaşamının en kapsamlı ve en çarpıcı projesini yaşama geçirerek günümüze bakıldığında ülkeye hiç olmadığı kadar ve de sağlıklı olmak kaydıyla sütü ve ayranı sevdirmeyi başardı. Projenin sadece bu yönüyle sahiplenilmesi bir tarafa çocukların ve ebeveynlerin akıllı inek projesiyle birlikte büyüyen başdöndüren sevgisi de kat edilen mesafenin büyüklüğünü gösterdi.

AKILLI İNEK DOĞARKEN ÇOCUĞU SEVDİ
Recep Cemil Tanguroğlu’nun ilk bakışta sadece ticari anlamda bu projeyi sahaya sürdü anlayışı bir kenara aslında çocuklara verdiği önemi de ortaya koydu. İşinsanı Tanguroğlu gittiği, görüştüğü, var olduğu her ortamda ve hatta medyada yer aldığı süreçte, yakın dostlarına bile bu gerçeği ısrarla ifade emekten kaçınmadı. Bu ayrıntı ise Akıllı İnek projesinin ne derece doğru bir iş olarak öne sürüldüğünü kanıtlamış oldu.

AKILLI İNEK PROJESİNE NASIL BAKMALI
Sadece bir inek maketi ve onu tamamlayıcı bir görsellik bir kenara Akıllı İnek Projesi sütün ve ayranın sağlıklı bir şekilde tüketim noktasında öncüsü oldu. Bugün medyada oldukça yüklü meblağlar ile yürütülen tanıtım, propaganda ya da reklam hamlelerine bakıldığında Akıllı İnek Projesinin başa baş, dişediş bir mücadele ile sahada var olduğunu görebilmekteyiz. Özellikle büyük medya kuruluşlarının Akıllı İnek Projesine çekince koyarak görmezden gelme çabası bu iddiaların ne derece kuvvetli olduğunu ortaya çıkardı

SEÇKİN PROJENİN ARKASINDA ÖNEMLİ BİR SÜREÇ GEÇMİŞİ
Akıllı İnek Projesi’nin neden bu kadar önemle gözönünde bulundurulması gerektiğini de şu şekilde ifade etmek gerekir: Akıllı İnek Projesinin arkasında toplam beş yıllık bir AR-GE çalışması yer aldığı görmekteyiz. Bu süreç projeyle ilgili olarak en ince ayrıntısından en yüksek performansın nasıl sürdürüleceği, süreklilik esasının nasıl sağlanacağı seçeneklerine kadar incelendi ya da sağlam bir şekilde yürütülmesi için analizler yapıldı.

GİTTİĞİ HER YERDE RAĞBET GÖREN AKILLI İNEK
İşinsanı Recep Cemil Tanguroğlu ticaret ve iş dünyasının en önemli isimlerinden kaldı ki, bu projesini de öne sürerken gittiği her yerde rağbet gördüğü gerçeğinden bir hayli memnun. Akıllı İnek yer aldığı her sahada kolaylıkla göze çarpan bir kazanç kapısı olması özelliğiyle bu konuda ciddi yatırım düşünen müteşebbisleri yanına çekmeyi başarıyor.

AKILLI İNEK PROJESİNE EN ÜST DÜZEYDE SAHİPLENME SÖZÜ
Buraya kadar anlatılan Akıllı İnek Projesinin karşılığı ise neler oldu? Bir defa sivil toplum kuruluşları, belediye başkanlıkları, siyasiler, iş dünyasının seçkin isimleri, müteşebbisler, ticaret erbapları, saygın kurum ve kuruluşların yöneticileri, bürokrasinin önde gelen isimleri, devlet büyükleri ve pek çok önemli şahsiyetler Akıllı İnek Projesi ve Recep Cemil Tanguroğlu’na olan övgülerini bizzat dile getirdiler. Sıraladığımız tüm bu değerler Akıllı İnek Projesine olan övgü dolu sözleri duyururken destek olunacağı konusunda da ifadelerini bizzat söylediler.

ELVEDA GAZLI İÇECEK ELVEDA ZARARLI ALIŞKANLIKLAR
Akıllı İnek Projesine bir de şöyle bakmak gerekir. Günümüzde zararlı alışkanlıklarla mücadele veren pek çok kurum ve kuruluş bulunmaktadır. Evet, içecek sektörü büyük bir potansiyel ve de hacmi büyük bir kitleye hitap ediyor ancak özellikle küçük bedenlerin bu dünyadan etkilenmemesi için teşbihte hata olmaz denir ya Akıllı İnek Projesi de bu ayrıntıya dikkat çekerek zararlı içeceklerden ve zararlı alışkanlıklardan çocukları korumaya özen gösteriyor.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN MİLLİ İÇKİMİZ AYRANDIR SÖYLEMİNDEN SONRA
Türkiye Cumhuriyetinin 12. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘milli içkimiz ayran’ çıkışından sonra bizati Akıllı İnek Projesi’nin ne denli önem arzettiği daha belirgin olarak öne çıktı. Recep Cemil Tanguroğlu bu sözlerden hareketle ısrarla, ‘Ben bu projeyi yaptım, Türkiye sahip çıksın’ diyerek bir bakıma başta siyasiler olmak üzere devletin en üst katmanına mesajını göndermiş oldu. İşinsanı Recep Cemil Tanguroğlu Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı da bu mükemmel projede kendilerine güç vermeleri adına ziyaretlerini istirham ediyor…

YURDUN DÖRT BİR TARAFINA DAĞILACAK
Akıllı İnek Projesi’nin Erzincan şehrinden yola çıkan resmi hizmete başlama tarihinden bu tarafa yurdun dört bir tarafında zemin arayışı da devam ediyor.

AKILLI İNEK EVLEREDE GİRİYOR
Buradan projeyle ilgili olarak çok ayrıntılı bir bilgi daha paylaşalım. Akıllı İnek Projesinde hedefin çocuklar olduğunu iade etmiştik, işte bu noktada proje çocuklara hem tasarrufu öğretecek hem de sağlıklı sütü daha da sevdirecek ev tipi akıllı inek prototipini evlere getiriyor. Ebeveynlerin koordine ederek çocuklarına ayrıca zaman ayırabileceği akıllı inek prototipi gelecek günlerin en ilgi çeken yatırımlarından bir tanesi olması bekleniyor.

RECEP CEMİL TANGUROĞLU’NA KULAK VERELİM
‘Benim için önemli olan çocuklardır ki, projeye ilham veren de onlardır. Hayatımın en önemli projesini yaşama geçirdiğimi düşünüyorum. Bilimsel bir araştırma ve üstün teknoloji kullanılarak dünyada ve Türkiye’de örnek ödüllü bir projeyi ülkeme kazandırdığım için oldukça mutluyum. Bugüne kadar bizzat davetli olarak gittiğimiz her yerde ayrıca bizzat mekânımıza gelerek binlerle buluşturduğumuz proje büyük beğeni kazandı. Başta devlet büyüklerimiz ve çok önemli şahsiyetler ve de yerel yöneticiler olmak üzere pek çok muhatap projenin ne denli önemli olduğunu ortaya koydu. Hedefim öncelikle projeyi yurdumun her tarafına götürebilmektir, yaygınlaştırmaktır. Yurt dışından da bu projeyi isteyenler bana ulaşıyorlar görüşlerini ifade ediyorlar. Biz biliyoruz ki, milli ve yerli bir projenin temellerini sağlam bir şekilde attık, bu yüzdendir ki ben öncelikle ülkeme daha sonra yurtdışına açılmak istiyorum. Önce benim ülkem kazanmalı, faydalanmalıdır diyorum. Bu proje gerçekten çok kapsamlı ve de geniş kitlelere kolayca ulaşılabilecek bir adım olarak düşünüldü. Bu sebeple şimdi yine ev tipi akıllı inek prototipini geliştirerek bir adım daha attık, zira görüleceği üzere bu projede de ev tipi akıllı inek prototipi adeta çocuklarla iletişime geçerek robot misali onlara ismi ile hitap edebiliyor, ve çocuk sağlıklı sütünü içerken aynı zamanda da akıllı inekten sevdiği masalları dinleyebiliyor. İfade ettiğimiz tüm ayrıntılardan sonra tekrar etmek gerekirse çocuklarımız zararlı içeceklerden uzaklaştırılarak ayrıca gazlı içeceklerden de arınarak son derece sağlıklı olan süt ve ayranı içsin gelecek günlere sağlıklı bir birey olarak yetişebilsin. Ülkemizin gerçekten buna ihtiyacı var, ben yaptım sahiplenmesi de büyük devletimizden, herkesi projemize destek vermeye davet ediyorum’

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı