Manşet

Süleymaniye Gümüşhane’nin Kaderidir

GÜMÜŞAHANE / GÜNDOĞUMU Pek çok siyasetçi bu projeyi sık sık dile getirdi, şehir sıcaklığını kimi zaman kaybetse de Süleymaniye’yi aklından hiç çıkarmadı. Gümüşhane tarihine eşsiz bir renk katan Süleymaniye, bugüne kadar hem tarihi hem de kültürel yönüyle şehre büyük zenginlik katmaya devam etti.

Gerek kış gerek yaz turizmine en büyük potansiyel olarak gösterilen Süleymaniye Kayak Merkezi bugün bir kez daha ciddi anlamda gündeme alındı ve ilk etapta kış turizmine dönük olarak hamle geldi. Telesiyejlerin montesi için kısa bir sürede düğmeye basılması beklenen Süleymaniye’de yeniden bir dönem başlıyor. Şehir merkezine 3 kilometrelik bir mesafede bulunan Süleymaniye, iddia ediyoruz ki tüm kayak merkezlerine yepyeni bir rakip olarak göz kırpıyor. 1700 metrelik ilk monteden sonra 3 bin metreyi bulacak telesiyejlerin montesi bu bakımdan proje adına önemli bir adım olarak gösteriliyor.

Bölgede daha sonra yükselecek modern tesisler ve Yapılar, Gümüşhane için yeni bir dönemin kapsını açacak anahtar gibi duruyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı