Manşet

Ulaş Ulusan: Anadolu’da Başarı Devrim Yapmak Gibidir

GÜMÜŞHANE / GÜNDOĞUMU 1954 Kelkit Belediyespor Antrenörü Ulaş Ulusan, Kelkit’te ikinci sezonunu yaşıyor. Herkesin ‘3.ligde tutunamaz küme düşer’ dediği çiçeği burnunda ekibini hatırı sayılır bir şekilde mücadele veren ekipler arasına katmayı başaran Ulusan, ‘Önemli olan Anadolu’da başarı gösterebilmektir, az imkanlarla sizlerden beklenilen çıtayı yükseltebilmektir, Anadolu’da başarı devrim yapmak gibidir’ dedi.

Türkiye Kupasında elendikleri Hopaspor karşılaşmasına üzüldüklerini belirten Ulusan, ‘Rakibimiz şimdi Malatyaspor ile karşılaşacak en azından Kelkit’e bir büyük ekibi getirebilirmiyiz diye düşünmedik değil, netice de bizim gücümüz belliydi, yani gidebileceğimiz yere kadar gidecektik, karşılaşmaya hakem hataları da eklenince turu geçemedik ancak biz bu bilinçten hareketle yılmayacağız, ligde yolumuza devam edeceğiz’ dedi.

Kelkit gibi küçük ilçelerde futbolu geliştirmenin, ileriye taşımanın önemine değinen Ulusan, ‘Önemli olan siz üzerine ne katıyorsunuz ona bakmak gerekir, başarı deyince önce imkanlar öne çıkıyor, bunun adını da altyapı diye tanımlıyoruz. Her şeyi planlayarak ve emin adımlar atarak yapmak zorundasınız, 1954 Kelkit Belediyespor’un öyküsü tıpkı bizim çizdiğimiz şekle göre ilerliyor, üzerine ekleye ekleye geliyoruz. Zaman her şeyi daha iyi gösterecektir’ diye konuştu.

Ulusan, ‘Önemli olan da budur, yani her şeye sahipken hiç bir başarının gelmediğine de şahit oluyorsunuz, biz Kelkit’te bu lig de var olduğumuzu kolay lokma olmadığımızı göstermek istiyoruz şu ana kadar da başardık sanırım, benim oyuncularımın mücadele karakteri her daim yüksek olmalıdır, biz mücadele ederek, iyi futbol oynayarak puan yada puanlar elde etmek istiyoruz. 1954 Kelkit Belediyespor’un her zaman böyle anılmasını isteriz bize destek olan yönetimi, başkanımızı da unutmamak gerekir, onlara da teşekkür ediyorum, en iyisini vermeye çalışıyorlar’ dedi.

Çarşamba günü oynanacak olan Adıyamanspor maçına da değinen Ulusan, ‘Rakip güçlü ve şampiyonluk hedefliyor. Bizde zor maçları seviyoruz. Ufak tefek eksikliklerimiz var ama bunlar mazeret değil, puan yada puanlar için Adıyaman’a gideceğiz’ dedi.

-izinsiz kullanılamaz-

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı