Manşet

Yaşar Köksal

GÜMÜŞHANE / GÜNDOĞUMU Zonguldak Gümüşhaneliler Derneği Başkanı Yaşar Köksal, Ramazan Bayramı dolayısıyla yine bu yıl itibarıyla da hemşerilerini unutmadıklarını söyledi.
Uzun yıllar önce Gümüşhane’den Zonguldak’a göç eden bir ailenin ferdi olduğunu belirten Köksal, ‘Burada kurduğumuz dernek sayesinde Gümüşhaneliler başta olmak üzere ihtiyaç sahiplerini mübarek aylarda yalnız bırakmamaya çalışıyoruz’’ dedi.


İMKANLARIMIZ KISITLI AMA ZORLUYORUZ
Dernek Başkanlığını uzun süreden beri yürüttüğünü belirten Yaşar Köksal, Ramazan Ayı’nın manevi yönünün diğer aylara göre çok farklı olduğunu ifade etti. Köksal, ‘Burası Zonguldak, bir zamanlar bu şehirde 200 bini bulan maden işçisi kazma kürek sallar aileler mutlaka o helal ekmeğin tadına varırdı. Bir nevi Zonguldak küçük Almanya olarak anılır, kendisi için küçük Almanya denilirdi. Şimdi bu sayı neredeyse çok çok azaldı, ekonomik sıkıntılarda baş gösterince emekli şehri Zonguldak’ta bazı ihtiyaçlar kendisini göstermeye başladı. Biz dernek olarak yönetim kurulumuzla birlikte içerisinde bulunduğumuz Ramazan Ayının bereketini maneviyatını paylaşma adına her zaman olduğu gibi bu yılda kolları sıvadık, sağ elin verdiğini sol el görmeyecek şekilde hareket ederek hemşerilerimizi yalnız bırakmamaya çalıştık, imkânlar kısıtlı olsa da biz dernek olarak yine Zonguldak şehrindeki ihtiyaç sahiplerini yalnız bırakmamaya çalıştık’’ dedi.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı